ENG
FB

Dariusz PERCZAK

Polska
baryton

Nagrody zdobyte w XVI Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari:

  • DRUGA NAGRODA W KATEGORII GŁOSÓW MĘSKICH W WYSOKOŚCI 8.000 zł
  • NAGRODA W WYSOKOŚCI 2.000 ZŁ ZA NAJLEPSZE WYKONANIE UTWORU WOLFGANGA AMADEUSZA MOZARTA - ZA ARIĘ PAPAGENA Z II AKTU OPERY DIE ZAUBERFLÖTE
  • NAGRODA INSTYTUCJI PROMOCJI I UPOWSZECHNIANIA MUZYKI SILESIA W KATOWICACH W POSTACI ZAPROSZENIA  LAUREATÓW  KONKURSU ZAMIESZKAŁYCH W EUROPIE DO UDZIAŁU W KONCERTACH W RAMACH XXV MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MŁODYCH LAUREATÓW KONKURSÓW MUZYCZNYCH

Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (klasa Andrzeja Niemierowicza), uczył się także w latach 2013 - 2014 w Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Mannheim u prof. Rudolfa Piernay’a.

Występował m.in. w Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Operze Wrocławskiej, Operze Narodowej w Warszawie i Kammeroper Schloss w Rheinsbergu. Współpracował z wieloma dyrygentami, m.in. z: Bassemem Akiki, Andrzejem Straszyńskim czy Markiem Pijarowskim. Na scenie teatralnej zadebiutował w 2011 r. rolą Marco w operze Gianni Schicchi Pucciniego w Teatrze Nowym w Łodzi. Rok później wcielił się w postać Doktora Falke w operetce Zemsta Nietoperza Johanna Straussa w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W 2014 r. wykonał na scenie teatralnej Hans Vogt Saal w Mannheim partię Sagrestano w Tosce, a następnie Shaunarda w Cyganerii Pucciniego.

Jest laureatem: Nagrody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych (2012); II nagrody w XII Międzyuczelnianym Konkursie „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” (Katowice, 2012), I nagrody w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie (2012), III nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. H. Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu; nagrody internautów w VI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Gut Immling w Bad Endorf; II nagrody w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art w Sopocie (2014). Od września 2015 r. będzie solistą Opernstudio w operze w Grazu.