Koncerty Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari od 1985
XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
SZTUKA WOKALNA EUROPY ŚRODKOWEJ
9 - 16 maja 2015
9 maja
Gustav Mahler - II Symfonia c-moll
kościół pw. św. Krzyża w parafii św. Heleny w Nowym Sączu
José Cura - dyrygent
Urška Arlič Gololičič - sopran
Małgorzata Walewska - mezzosopran
Chór Polskiego Radia
Górecki Chamber Choir
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
14 maja
Gioacchino Rossini - La petite messe solennelle
bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu
Iwona Socha - sopran
Agnieszka Monasterska - alt
Andrzej Lampert - tenor
Jacek Ozimkowski - bas
Bartłomiej Kominek - fortepian
Arkadiusz Bialic - fisharmonia
Maciej Tworek - dyrgent
Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
16 maja
Koncert Laureatów
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, ul. Długosza 3, Nowy Sącz
Tomasz Tokarczyk – dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej
XVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
SZTUKA WOKALNA EUROPY ŚRODKOWEJ
5 - 14 kwietnia 2013
5 kwietnia
KONCERT INAUGURACYJNY
Henryk Mikołaj Górecki – III SYMFONIA „SYMFONIA PIESNI ŻAŁOSNYCH” OP. 36 NA SOPRAN SOLO I ORKIESTRĘ
Michał Klauza - dyrygent
Ewa Biegas - sopran
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
9 kwietnia
KONCERT ORATORYJNY
Benjamin Britten – WAR REQUIEM op. 66
Colin Metters, Rafał Jacek Delekta - dyrygenci
Olga Rusin - sopran
Craig Jackson - tenor
Morgan Pearce - baryton
Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Chór Chłopięcy Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Chór Mieszany Katedry Wawelskiej
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
Orkiestra Projektu K12 (Wielka Brytania)
Lidia Matynian, Andrzej Korzeniowski - przygotowanie chórów
14 kwietnia
JOHN MURRELL MIMO WSZYSTKO (Memoir)
spektakl Teatru Współczesnego w Warszawie
Sarah Bernhard - Maja Komorowska
Pitou - Wiesław Komasa
Wojciech Śmigasiewicz - reżyser
Maciej Preyer - scenografia
Krzesimir Dębski - muzyka
XVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
SZTUKA WOKALNA EUROPY ŚRODKOWEJ
29 kwietnia - 8 maja 2011
29 kwietnia
KONCERT ORATORYJNY
ANTONIN DVOŘÁK ŚWIĘTA LUDMIŁA op. 17
polskie prawykonanie
Ludmiła - Kateřina Kalvachová-Šmidová - sopran
Świętosława - Jana Wallingerová - alt
Borzywoj - Jaroslav Březina - tenor
Rolnik - Josef Zednik - tenor
Święty Iwan - Josef Benci - bas
Peter Altrichter - dyrygent
Orkiestra Filharmonii w Brnie
Chór Filharmonii w Pradze
2 maja
NADZWYCZAJNY RECITAL
Klemens Sander (Austria) - baryton
Marcin Kozieł (Polska/Austria) - fortepian
5 maja
KONCERT ORATORYJNY
KRZYSZTOF PENDERECKI SIEDEM BRAM JEROZOLIMY
Krzysztof Penderecki - dyrygent
Iwona Hossa - sopran
Izabela Matuła - sopran
Agnieszka Rehlis - mezzosopran
Adam Zdunikowski - tenor
Wojciech Gierlach - bas
Jerzy Trela - narrator
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Chór Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Chór Polskiego Radia w Krakowie
Maciej Tworek - asystent dyrygenta
Teresa Majka-Pacanek, Artur Sędzielarz - przygotowanie chórów
8 maja
KONCERT JAZZOWY
DUKE ELLINGTON SACRED CONCERTS
Wojciech Groborz - dyrygent
Katarzyna Sobek - sopran
Ilona Szczepańska - alt
Piotr Kwinta - baryton
Rafał Supiński - tancerz
Big-Band i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian - przygotowanie chóru
XV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
SZTUKA WOKALNA EUROPY ŚRODKOWEJ
17 kwietnia - 3 maja 2009
17 kwietnia
VICTOR ULMANN CESARZ ATLANTYDY
Cesarz Overall - Leszek Skrla
Głośnik - Stanisław Kierner
Śmierć - Dariusz Machej
Arlekin - Adam Zdunikowski
Żołnierz - Vasyl Grokcholskyi
Chłopczyca - Agnieszka Tomaszewska
Dobosz - Anna Lubańska
Orkiestra Opery Krakowskiej
Tomasz Tokarczyk - dyrygent, kier. muzyczne
reżyseria - Beata Redo-Dobber
scenografia i kostiumy - Beata Redo-Dobber, Marek Braun
18 kwietnia
GAETANO DONIZETTI ŁUCJA Z LAMMERMOOR
Łucja - Jee Hye Sohn
Edgard - Domenico Menini
Ashton - Zoltan Bátki Fazekas
Artur - Robert Urbán Nagy
Rajmund - Lajos Wagner
Alisa - Ildiko Gaál Wéber
Norman - Sándor Böjte
Orkiestra Filharmonii w Debreczynie
Chór Teatru im. Viteza Mihaly'ego w Debreczynie
Balázs Kocsár - dyrygent
reżyseria - Marco Spada
scenografia - Michele della Cioppa
kostiumy - Simona Morresi
23 kwietnia
KONCERT SYMFONICZNY
Paweł Przytocki - dyrygent
Paweł Fundament - tenor
Sebastian Szumski - baryton
Piotr Janiszewski - bas
Chór i Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian - przygotowanie chóru
Anna Woźniakowska - słowo
24 kwietnia
III ETAP KONKURSU
Finaliści
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej
Regina Gowarzewska, Stefan Münch - słowo
25 kwietnia
KONCERT LAUREATÓW
Laureaci
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej
Regina Gowarzewska, Stefan Münch - słowo
26 kwietnia
ANTONIN DWOŘÁK RUSAŁKA
Książę - Luciano Mastro
Obca Księżniczka - Tatiana Teslia
Rusałka - Eva Dřizgova-Jirusová
Wodnik - Martin Gurbal
Jezibaba - Erika Šporerová
Leśniczy - Vojtech Kupka
Kuchcik - Marianna Pillárová
Myśliwy - Jaroslav Kosec
Orkiestra i Chór Narodowego Teatru Morawskośląskiego w Ostrawie
Paolo Gatto - dyrygent
reżyseria - Ludek Golat
scenografia - Jaroslav Malina
kostiumy - Helena Anyžová
choreografia - Tamara Cerná, Igor Vejsada
28 kwietnia
GIUSEPPE VERDI BAL MASKOWY
Amelia - Tatiana Palovičková-Paládiová
Ulrika - Marlene Lichtenberg
Oskar - Michaela Várady
Gustaw - Jaroslav Dvorský
Renato - Michele Kálmandi
Tom - Ondrej Mráz
Sam - Matúš Tomko
Rybak - Marián Lukáč
Sędzia - František Balún
Orkiestra i Chór Państwowego Teatru w Koszycach
Dušan Štefánek - dyrygent
reżyseria - Václav Vežnik
scenografia - Jaroslav Milfajt
kostiumy - Tomáš Kypta
choreografia - Olksandr Khablo
29 kwietnia
HENRY PURCELL KRÓL ARTUR
Philidel - Nicki Kennedy
Grimbald - Kenneth Spiteri
Arthur - Clayton Nemrow
Emmeline - Laura Cameron
Aurelius - Sean Clayton
Matilda - Melissa Holroyd
Oswald - Tye Maurice Thomas
Osmond - Darren Robert Smith
Merlin - Shaun Lawton
Zespół Wokalny Capella Angelica (Berlin)
Zespół Instrumentalny Lautten Comagney (Berlin)
Wolfgang Katschner - dyrygent, kier. muzyczne
reżyseria - Colin Blumenau
kostiumy, rekwizyty - Diana Schopplein
choreografia - Marianne Schuster
30 kwietnia
GIACOMO PUCCINI CYGANERIA
Rudolf - Ludovit Ludha
Schaunard - Martin Popovic
Marcel - Zoltán Vongrey
Colline - Jozef Benci
Benoit - Igor Lacko
Alcindor - Ivan Zvarik
Mimi - Eva Hornyáková
Musetta - Katarina Perencseiová
Orkiestra i Chór Państwowej Opery w Bańskiej Bystrzycy
Marián Vach - dyrygent, kier. muzyczne
reżyseria - Michal Babiak
scenografia - Jaroslav Valek
kostiumy - Jana Hurtigová
3 maja
STANISŁAW MONIUSZKO HALKA
Halka - Joanna Kściuczyk-Jędrusik
Jontek - Maciej Komandera
Janusz - Stanisław Kufluk
Zofia - Aleksandra Stokłosa
Stolnik - Bogdan Kurowski
Dziemba - Zbigniew Wunsch
Zakonnik - Janusz Wenz
Orkiestra, Chór i Balet Opery Śląskiej w Bytomiu
Chór Kameralny Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu
Zespoły Białcanie i Mali Bialcanie
Tadeusz Serafin - dyrygent
reżyseria i inscenizacja - Feliks Widera
choreografia i ruch sceniczny - Henryk Konwiński
XIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
19 - 27 maja 2007
19 maja
INAUGURACYJNY RECITAL MISTRZOWSKI
Małgorzata Walewska - mezzosopran
Anna Marchwińska - fortepian
22 maja
KONCERT JAZZOWY MUSORGSKI DIS-COVERED
Elizabeth Kulman - mezzosopran (Austria)
Pago Libre:
Arkady Shilkloper - waltornia, sakshorn, róg alpejski (Rosja)
Tscho Theilssing - skrzypce, śpiew (Austria)
John Wolf Brennan - fortepian (Irlandia/Szwajcaria)
Georg Breinschmid - kontrabas (Austria)
Lidia Jazgar - słowo
25 maja
PRZESŁUCHANIA III ETAPU
Finaliści
Piotr Sułkowski - dyrygent
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej
26 maja
KONCERT LAUREATÓW
Laureaci
Piotr Sułkowski - dyrygent
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej
Regina Gowarzewska, Piotr Nędzyński - słowo
27 maja
NADZWYCZAJNY KONCERT
Chór Lege Artis (Sankt Petersburg)
Boris Abalyan - dyr. artystytczny, dyrygent
Anna Woźniakowska - słowo
XIII FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
14 - 22 maja 2005
14 maja
GIACOMO PUCCINI TOSCA
opera w 3 aktach
Floria Tosca - Magdalena Barylak
Mario Cavaradossi - Maciej Komandera
Scarpia - Andrzej Biegun
Angelotti - Konrad Szota
Spoletta - Franciszek Makuch
Sciarone - Jan Migała
Dozorca więzienny - Władysław Guzik
Pastuszek - Kamila Mędrek
Orkiestra i Chór Opery Krakowskiej
Andrzej Straszyński - dyrygent
Laco Adamik - reżyseria
Barbara Kędzierska - scenografia i kostiumy
19 maja
KONCERT CHÓRALNY
Mieczysław Sokołowski - dyrygent
Sądecka Szkółka Chóralna "Sokoliki"
Barbara Sokołowska - towarzyszenie instrumentalne
19 maja
KONCERT SYMFONICZNY
Wojciech Czepiel - dyrygent
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian - przygotowanie chóru
20 maja
PRZESŁUCHANIA III ETAPU
Finaliści
Piotr Sułkowski - dyrygent
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej
21 maja
KONCERT LAUREATÓW
Laureaci
Piotr Sułkowski - dyrygent
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej
22 maja
KONCERT OPERETKOWO-MUSICALOWY
Igor Dohovič - dyrygent
Grażyna Brodzińska - sopran
Adam Zdunikowski - tenor
Orkiestra Opery - Narodowego Teatru w Koszycach
Kinga Burzyńska, Jacek Chodorowski - słowo
XII FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
3 - 10 maja 2003
3 maja
KONCERT INAUGURACYJNY BELCANTO W OPERZE
Izabella Kłosińska - sopran
Anna Lubańska - mezzosopran
Dagmara Dudzińska - fortepian
Paweł Orski - słowo
4 maja
WIECZÓR PIEŚNI
Olga Pasiecznik - sopran
Ewa Pobłocka - fortepian
Anna Woźniakowska - słowo
5 maja
KONCERT LAUREACI TURNIEJU PIEŚNI 1999
Matjaž Robavs - baryton, Słowenia
Joanna Dobrakowska - sopran
Robert Marat - fortepian
Robert Kozieł - fortepian
Jacek Marczyński - słowo
6 maja
DOMENICO CIMAROSA POTAJEMNE MAŁŻEŃSTWO
opera komiczna w 2 aktach
Geronimo - Łukasz Ziółkiewicz
Elżbieta - Elżbieta Stoparek
Karolina - Barbara Gutaj
Fidelma - Antonina Witajewska
Hrabia Robinson - Bartłomiej Suchodolski
Paolino - Bartłomiej Szczeszek
Mieczysław Dondajewski - realizacja muzyczna i sceniczna
Zdzisława Waliszewska - klawesyn
Eleonora Panek-Dondajewska - ruch sceniczny
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Poznaniu
7 maja
KONCERT ŚPIEWAJĄCE DĘTE... NIE NADĘTE
Mnozil Brass (Austria):
Wolfgang Sohm
Robert Rother
Thomas Ganch
Gerhard Füssl
Wilfred Brandstötter
Leonhard Paul
Sebastian Fusberger
8 maja
KONCERT HALINIE MICKIEWICZOWNIE I BOGNIE SOKORSKIEJ - IN MEMORIAM
Aleksandra Kucharska-Szefler - sopran
Tomasz Krzysica - tenor
Justyna Stolarska - sopran
Jadwiga Zieniewicz - fortepian
Robert Marat - fortepian
Maria Fołtyn - gość specjalny, słowo
9 maja
KONCERT ORATORYJNY
JÓZEF HAYDN STWORZENIE ŚWIATA
Wojciech Czepiel - dyrygent
Soliści, Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Maciej Tworek - przygotowanie chóru
XI FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
26 maja - 2 czerwca 2001
26 maja
RECITAL INAUGURACYJNY
Urszula Kryger - mezzosopran
Kwartet Camerata:
Włodzimierz Promiński - I skrzypce
Andrzej Kordykiewicz - II skrzypce
Piotr Reichert - altówka
Roman Hoffmann - wiolonczela
Anna Woźniakowska - słowo
27 maja
KONCERT
Krzysztof Penderecki - dyrygent
Chór Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Teresa Majka - przygotowanie chóru
28 maja
JOHANN STRAUSS ZEMSTA NIETOPERZA
Rozalinda - Ewa Biegas/Elisabeth Kulman
Gabriel von Eisenstein - Robert Hildebrand
Adela - Therese Gardner
Książę Gigi - Isabel Seebacher
Alfred - Thomas Ebenstein
Dr Falke - Moritz Gogg
Frank - Andreas Jankowitsch
Dr Blind - Thomas Markus
Ida - Alexandra Rieger
Melania - Elisabeth Kulman/Ewa Biegas
Frosch - Robert Simma
Robert Simma - reżyseria
Robert Simma i Magdalena Kotkowska - scenografia
Márton Terts - fortepian, opracowanie muzyczne
Irena Kowal - charakteryzacja
Paweł Orawski - słowo
29 maja
KONCERT LAUREACI KONKURSÓW WOKALNYCH
Iveta Jiřiková - sopran, Czechy
Maxim Paster - tenor, Ukraina
Diana Gendelman - fortepian
Viera Kunzova - fortepian
Piotr Orawski - słowo
30 maja
PARADA TENORÓW
César Gutiérrez, Kolumbia
Tomasz Krzysica
Tomasz Kuk
Hector Sandoval, Meksyk
Paweł Sobierajski
Janina Anna Pawluk - fortepian
Paweł Sobierajski - słowo
31 maja
TRZY RAZY PIAF
spektakl Teatru im. S. Jaracza w Warszawie
Artur Barciś - scenariusz i reżyseria
Marcin Stajewski - scenografia
Wojciech Borkowski - kierownictwo muzyczne
Marcin Sosnowski - opieka literacka
występują:
Katarzyna Groniec
Krystyna Łochowska-Mazurek
Krystyna Tkacz
zespół w składzie:
Marek Wroński - skrzypce
Adam Zemła - akordeon
Wojciech Borkowski - fortepian
X DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
8 - 15 maja 1999
8 maja
RECITAL INAUGURACYJNY
Stefania Toczyska - mezzosopran
Paweł Baryła - fortepian
9 maja
RECITAL NADZWYCZAJNY
Wiesław Ochman - tenor
Helena Christienko - fortepian
Anna Woźniakowska - słowo
10 maja
TURNIEJ PIEŚNI
Maria Dąbkowska - mezzosopran
Zuzanna Foremska - sopran
Joanna Grzywa-Dobrakowska
Yong-Hee Han - tenor, Korea płd.
Ewa Kornas-Biegas - sopran
Matijaž Robavs - baryton, Słowenia
Vadim Volkov - baryton, Rosja
Dorota Artykiewicz-Skrla - fortepian
Robert Marat - fortepian
Alicja Faryniarz - fortepian
Robert Morawski - fortepian
Grzegorz Biegas - fortepian
Maria Rydzewska - fortepian
Tadeusz Deszkiewicz - słowo
Laureaci:
I nagroda - Matijaž Robavs
II nagroda - Ewa Kornas-Biegas
III nagroda - Joanna Grzywa-Dobrakowska
nagroda specjalna H. Łazarskiej - Vadim Volkov
11 maja
KONCERT SYMFONICZNY
Wojciech Czepiel - dyrygent
Magdalena Łukawska/Katarzyna Twaróg - sopran
Pirjo Kalinowska/Elżbieta Janus - alt
Jarosław Nowaczek/Piotr Szewczyk - tenor
Tomasz Jarosz/Kamil Barczewski - bas
Orkiestra i chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian-Hałoń - przygotowanie chóru
12 maja
KONCERT KAMERALNY OD MOZARTA DO BRITTENA
Tomasz Bugaj - dyrygent
Zofia Kilanowicz - sopran
Sinfonietta Cracovia
13 maja
KONCERT MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE SZEKSPIRA W SŁOWIE I MUZYCE
Rula Lenska (Londyn) - recytacje
Jerzy Trela - recytacje
Tomasz Bugaj - dyrygent
Andrzej Hiolski - baryton
Tadeusz Nyczek - słowo
Sinfonietta Cracovia
14 maja
KONCERT W HISZPAŃSKICH RYTMACH
Maria Pilar Burgos (Hiszpania) - sopran
Margarita Guerra (Hiszpania) - kastaniety
Xavier Parés (Hiszpania) - fortepian
IX DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
4 - 10 maja 1997
4 maja
KONCERT INAUGURACYJNY LAUREACI KONKURSÓW WOKALNYCH
Sabina von Walter - sopran (Austria)
Carolyn Hague - fortepian (USA)
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo
Adam Zdunikowski - tenor
Ella Susmanek - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzinska - słowo
5 maja
RECITAL LAUREACI KONKURSU IM. ADY SARI
Iwona Hossa - sopran
Bozena Białecka - fortepian
6 maja
KONCERT OD MORLEYA DO McCARTNEYA
Poznański Zespół Wokalny Affabre Concinui
Robert Hylla - kontratenor
Leszek Marciniak - kontratenor
Przemysław Czekała - tenor
Piotr Lewandowski - baryton (kier. artystyczny)
Piotr Dziurla - bas
Tadeusz Gawroński - bas
7, 8 maja
ENGELBERT HUMPERDINCK JAŚ I MAŁGOSIA
Ojciec Piotr - Włodzimierz Zalewski - bas
Matka Gertruda - Hanna Zdunek - mezzosopran
Jaś - Małgorzata Gałuszka - mezzosopran
Małgosia - Ewelina Hańska - sopran
Czarownica - Agnieszka Lipska - mezzosopran
Krasnoludek - Anna Mikołajczyk - sopran
Chór i orkiestra Akademii Muzycznej w Warszawie
Sławek A. Wróblewski - dyrygent
Bogusław Semotiuk - reżyseria
Franciszek Palka, Bogumiła Bieszczad - scenografia i kostiumy
Małgorzata Piszek - korepetytor solistów
przygotowanie spektaklu: Polski Teatr Impresaryjny Tadeusz Piszek i Bogusław Semiotuk w Komorowie
na zlecenie Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu
8 maja
KONCERT SYMFONICZNY
Krzysztof Penderecki - dyrygent
Katarzyna Suska - mezzosopran
Jacek Mentel - przygotowanie orkiestry
Stanisław Krawczyński - przygotowanie chóru
9 maja
SZUBERTIADA
REMBERTA SCHLEICHERA
Teresa Stępień - mezzosopran
Moritz Gogg (Austria) - baryton
Hermann Schweighofer (Austria) - recytator
Waldemar Malicki - fortepian
10 maja
PEJZAŻE RECITAL EWY DEMARCZYK
"CZARNEGO ANIOŁA POLSKIEJ PIOSENKI"
VIII DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
22 - 28 maja 1995
22 maja
RECITAL INAUGURACYJNY
Andrzej Hiolski - baryton
Helena Christienko - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo
23 maja
LAUREACI KONKURSÓW WOKALNYCH
Anna Lubańska - mezzosopran
Barbara Ropelewska - fortepian
Paweł Orski - słowo
Mariusz Kwiecień - baryton
Alina Hoffman - fortepian
24 maja
NADZWYCZAJNY RECITAL
Soraya Chavez - mezzosopran
Xavier Parés - fortepian
Piotr Nędzyński - słowo
25 maja
KONCERT SYMFONICZNY
Stanisław Krawczyński - dyrygent
Agnieszka Monasterska - mezzosopran
Marcin Wolak - baryton
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
26 maja
RECITAL BALLADA W MUZYCE
Wojciech Jan Śmietana - bas
Małgorzata Śmietana - fortepian
26 maja
KONCERT W ŚWIECIE OPERY I ZARZUELI
Soraya Chaves - mezzosopran
Fernando Aguilera - tenor
Xavier Parés - fortepian
Ewa Siemdaj - słowo
Paweł Orski - słowo
VII DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
17 - 23 maja 1993
17 maja
RECITAL INAUGURACYJNY
Elżbieta Szmytka - sopran
Halina Kochan - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo
18 maja
KONCERT ORATORYJNY
Rafał Jacek Delekta - dyrygent
Bogna Bargiel - sopran
Dorota Dutkowska-Filończyk - mezzosopran
Witold Wrona - tenor
Jacek Ozimkowski - bas
Chór i orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian-Hałoń - przygotowanie chóru
19 maja
LAUREACI MIĘDZYNARODOWYCH KONKURSÓW MUZYCZNYCH
Xiao Qun Chen - sopran (Chiny)
Elżbieta Sobkowicz-Venturi - fortepian
Andrzej Szkurhan - baryton (Ukraina)
Nadieżda Pawlak - fortepian
20 maja
JAN KANTY PAWLUŚKIEWICZ NIESZPORY LUDŹMIERSKIE
do poezji Leszka Aleksandra Moczulskiego
Rafał Jacek Delekta - dyrygent
soliści:
Hanna Banaszak
Beata Rybotycka
Elżbieta Towarnicka
Grzegorz Turnau
Zbigniew Wodecki
Jacek Wójcicki
Kazmierz Moszyński - flet, flet altowy
Zbigniew Kamionka - flet, piccolo
Mariusz Pędziałek - obój
Andrzej Godek - klarnet, klarnet basowy
Mirosław Płoski - waltornia
Sławomir Berny - instrumenty perkusyjne
Orkiestra i Chór "Młoda Filharmonia" Zespołu Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie - Nowej Hucie
Chór Akademicki "Organum" - kier. art. Bogusław Grzybek
Rafał Marchewczyk - dyrygent
Halina Jarczyk - kier. muzyczne
Jacek Mastykarz - realizacja akustyczna
21 maja
WIECZÓR PIEŚNI
Andrzej Dobber - baryton
Werner Dörmann - fortepian
21 maja
KONCERT ESTRADOWY
wyk. Hanna Banaszak i Jacek Wójcicki
VI DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
6 - 11 maja 1991
6 maja
KONCERT INAUGURACYJNY
Christiane Hampe - sopran
Peter Koprek - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo
7 maja
KONCERT SYMFONICZNY
Bronisława Wietrzny - dyrygent
Elżbieta Jankosz - sopran
Anita Pilarz - sopran
Ewa Wolak - mezzosopran
Andrzej Białko - organy
Chór i orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie
Renata Michałek - I skrzypce
Edyta Wrona - II skrzypce
Michał Ferenc - altówka
Barbara Łypik - wiolonczela
Jacek Berwaldt - słowo
8 maja
NADZWYCZAJNY RECITAL
Katsunori Kono - baryton
Eric Schneider - fortepian
10 maja
MUZYKA NA DWORZE JAGIELLONÓW
Zespół Instrumentów Dawnych Ars Nova:
Jacek Urbaniak - kierownictwo artystyczne, flet, pomort, cornemuse
Ryszard Minkiewicz - tenor
Piotr Łykowski - kontratenor
Agata Sapiecha - fidel
Maria Dudzik - rebecino, fidel
Małgorzata Półtorak - fidel, gęśle
Marcin Zalewski - lutnia
Tadeusz Czechak - lutnia, psałterium, tambur, perkusja
Paweł Iwaszkiewicz - flet, korholt, krzywuła, harfa gotycka
Czesław Palkowski - flety proste
Marek Dyżewski - słowo
10 maja
KONCERT MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ
Ensemble MW2:
Adam Kaczyński - kierownictwo artystyczne, fortepian, czelesta
Jolanta Gibas - aktorka
Halina Skubis - sopran
Marek Mietelski - fortepian
Kazimierz Pyzik - wiolonczela, kontrabas
Krzysztof Suchodolski - wiolonczela
Stanisław Janik - koordynator
11 maja
WIECZÓR PIEŚNI
Bogna Sokorska - sopran
Jerzy Sokorski - fortepian
Henryk Martenka - słowo
V DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
10 - 13 maja 1990
10 maja
RECITAL
Agnieszka Fatyga - śpiew
Wojciech Olszański - słowo
11 maja
KONCERT LAUREACI KONKURSÓW WOKALNYCH
Barbara Krzekotowska - sopran
Agnieszka Kurowska-Janecka - sopran
Małgorzata Lewandowska - sopran
Ewa Marciniec - alt
Bogdan Makal - baryton
Leszek Skrla - baryton
Tadeusz Słowiak - tenor
przy fortepianie:
Violetta Łukaszewska
Renata Mieszkiełło
Krystyna Pyszkowska
Maria Rydzewska
Małgorzata Śmietana
Piotr Kusiewicz
Anna Woźniakowska - słowo
12 maja
KONCERT UCZELNIE MUZYCZNE PREZENTUJĄ
Grażyna Bieniek - mezzosopran
Agnieszka Gertner - sopran
Danuta Mossakowska - sopran
Marzena Piekarz - sopran
Jacek Laszczkowski - tenor
Wiesław Raczkowski - tenor
Jarosław Wąsik - baryton
przy fortepianie:
Halina Hoffman
Ewa Jeruzal
Bogna Kostrzewa-Dubel
Violetta Łukaszewska
Beata Oktawiec
Krystyna Pyszkowska
Maria Rydzewska
Bogusław Scheller - słowo
12 maja
RECITAL GALOWY
Pola Lipińska - mezzosopran
Teresa Brzozowska - fortepian
Bogusław Scheller - słowo
13 maja
WOLFGANG AMADEUS MOZART DON GIOVANNI
Don Giovanni - Konrad Szota (baryton)
Donna Anna - Łucja Czarnecka/Joanna Kściuczyk (sopran)
Don Ottavio - Tadeusz Słowiak/Bogdan Desoń/Jan Sulikowski (tenor)
Komandor - Jerzy Kasprzak/Leszek Woś/Robert Sigeda (bas)
Donna Elwira - Marzena Piekarz/Anita Pilarz
Leporello - Dariusz Siedlik/Paweł Orski
Zerlina - Aleksandra Marzec/Alicja Krzemińska/Ewa Warta
Masetto - Wojciech Wróblewski/Krzysztof Blaszkiewicz
Marceli Kolaska - dyrygent
Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Maria Rydzewska - fortepian
Andrzej Buszewicz - reżyseria
Anna Woźniakowska - słowo
IV DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
12 - 17 kwietnia 1988
12 kwietnia
INAUGURACYJNY RECITAL MISTRZOWSKI
Andrzej Hiolski - baryton
Helena Christienko - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo
13 kwietnia
LIRYKI I DUETY STANISŁAWA MONIUSZKI
Ewa Kowalczyk-Pawlik - sopran
Mariona Kowalczyk - mezzosopran
Robert Cieśla - tenor
Ryszard Cieśla - baryton
Maria Rydzewska - fortepian
Ewa Skórska - fortepian
Maria Fołtyn - słowo
14 kwietnia
NADZWYCZAJNY RECITAL WOKALNY
Simon Keenlyside - baryton (W. Brytania)
David Cowan - fortepian (W. Brytania)
Anna Woźniakowska - słowo
15 kwietnia
MIĘDZY SŁOWEM A ORNAMENTEM
Henryka Januszewska - sopran
Piotr Kusiewicz - tenor
Marcin Szczyciński - kontratenor
Zespół Muzyki Barokowej "Fiori Musicali":
Zygmunt Kaczmarski - skrzypce barokowe, kier. artystyczne
Marta Czarny-Kaczmarska - klawesyn
Bożena Hordziej-Mucharska - skrzypce barokowe
Małgorzata Muzyka-Gołogórska - altówka barokowa
Tadeusz Błachut - wiolonczelabarokowa
16 kwietnia
JOSEPH HAYDN APTEKARZ
opera buffa
Griletta - Zofia Kilanowicz/Monika Konieczna (sopran)
Walpino - Joanna Kściuczyk/Aleksandra Marzec (sopran)
Mengone - Tadeusz Słowiak/Jan Sulikowski (tenor)
Sempronio - Konrad Szota/Wojciech Śmiłek (baryton)
Ewa Mizerska-Golonek - dyrygent
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Wojciech Ziętarski - reżyser
Maria Guzik - korepetytor solistów
Jacek Berwaldt - słowo
17 kwietnia
UROCZYSTY KONCERT JUBILEUSZOWY
z okazji 40-lecia pracy artystycznej Bogny Sokorskiej
Bogna Sokorska - sopran
Maria Fołtyn - sopran
Barbara Nieman - sopran
Andrzej Hiolski - baryton
Wojciech Dzieduszycki - słowo
Jerzy Sokorski - fortepian
Helena Christienko - fortepian
III DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
2 - 5 kwietnia 1987
2 kwietnia
NADZWYCZAJNY RECITAL INAUGURACYJNY
Kurt Equiluz - tenor (Austria)
Margit Fussi - fortepian (Austria)
Zbigniew Pawlicki - słowo
3 kwietnia
KONCERT LAUREACI KONKURSÓW WOKALNYCH
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu im. K. Szymanowskiego
Jolanta Gzella - mezzosopran
Zofia Kilanowicz - sopran
Agnieszka Kurowska-Janecka - sopran
Wanda Laddy - sopran
Wojciech Okraska - bas
Grzegorz Różycki - bas-baryton
Elżbieta Kusiak - fortepian
Ewa Szpakowska - fortepian
Katarzyna Nowakowska - fortepian
Operowe arie i duety
Piotr Nowacki - bas
Roma Owsińska - sopran
Krystyna Hussar-Moczulska - fortepian
Andrzej Wolański - słowo
3 kwietnia
KONCERT INSTRUMENTY ŚPIEWAJĄCE - ŚPIEW INSTRUMENTALNY
Barbara Górzyńska - skrzypce
Maciej Górzyński - fortepian
Zofia Kotlicka - sopran
Jerzy Kotyczka - obój
Robert Nakoneczny - kontratenor
Elżbieta Stefańska - klawesyn
Wojciech Jan Śmietana - bas
Włodzimierz Wiesztordt - fortepian
Marek Dyżewski - słowo
4 kwietnia
GIUSEPPE MARIA ORLANDINI GRACZ
opera komiczna
Warszawska Opera Kameralna
Serpilla - Krystyna Sierakowska
Bacocco - Jan Wolański
Kazimierz Kryza - dyrygent, klawesyn
Jolanta Wilson - skrzypce
Marlena Pilarczyk - wiolonczela
Anna Woźniakowska - słowo
4 kwietnia
KONCERT ŚPIEW PRZEZ POKOLENIA
Bogna Sokorska - sopran
Urszula Trawińska-Moroz - sopran
Mikołaj Moroz - tenor
Jerzy Sokorski - fortepian
Maria Rydzewska - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo
5 kwietnia
KONCERT SYMFONICZNY
Krzysztof Missona - dyrygent
Zofia Kilanowicz - sopran
Marzena Piekarz - sopran
Janina Prusek - sopran
Witold Wrona - tenor
Tadeusz Słowiak - tenor
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian - przygotowanie chóru
Jacek Berwaldt - słowo
II DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
9 - 13 kwietnia 1986
9 kwietnia
INAUGURACYJNY KONCERT SYMFONICZNY
Bronisława Wietrzny - dyrygent
Kazimierz Kryza - dyrygent
Zofia Kilanowicz - sopran
Agnieszka Wietrzny - mezzosopran
Tadeusz Słowiak - tenor
Andsrzej Bernagiewicz - baryton
Andrzej Dobber - bas-baryton
Jacek Berwaldt - słowo
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
10 kwietnia
RECITAL
Elżbieta Stefańska - klawesyn
Anna Woźniakowska - słowo
10 kwietnia
RECITAL
Krystyna Szostek-Radkowa - mezzosopran
Maciej Paderewski - fortepian
Jacek Berwaldt - słowo
11 kwietnia
KONCERT WIRTUOZERIA W DAWNEJ I NOWEJ MUZYCE WOKALNEJ
Henryka Januszewska - sopran
Piotr Kusiewicz - tenor
Jerzy Knetig - tenor
Elżbieta Stefańska - klawesyn
Julia Ormicka - harfa
Grzegorz Olkiewicz - flet
Marian Wallek-Walewski - słowo
12 kwietnia
KONCERT WYBITNI MŁODZI ŚPIEWACY
Ewa Kowalczyk - sopran
Aleksandra Kucharska-Szefler - sopran
Andrzej Dobber - bas-baryton
Maria Rydzewska - fortepian
Andrzej Nanowski - fortepian
Andrzej Pikul - fortepian
Zbigniew Pawlicki - słowo
13 kwietnia
KONCERT GWIAZDY POLSKIEGO BELCANTA
Bogna Sokorska - sopran
Jerzy Sokorski - fortepian
Jerzy Karolus - słowo
Barbara Nieman - sopran
Teresa Brzozowska - fortepian
Maria Fołtyn - sopran
Ella Susmanek - fortepian
Urszula Trawińska-Moroz - sopran
Teresa Brzozowska - fortepian
I DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
2 - 5 maja 1985
2 maja
RECITAL
Bogna Sokorska - sopran
Jerzy Sokorski - fortepian
3 maja
KONCERT MŁODYCH TALENTÓW
Czesław Gałka - bas
Ewa Jeruzal - fortepian
Grażyna Winogrodzka - mezzosopran
Maria Rydzewska - fortepian
Jacek Berwaldt - słowo
4 maja
KONCERT SYMFONICZNY
Paweł Przytocki - dyrygent
Robert Kabara - skrzypce
Marek Mleczko - obój
Wojciech Jan Śmietana - bas
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Bronisława Wietrzny - przygotowanie chóru