ENG
FB

Miriam ALBANO

Włochy
mezzosopran

Nagrody zdobyte w XVI Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari:

  • PIERWSZA NAGRODA W KATEGORII GŁOSÓW ŻEŃSKICH W WYSOKOŚCI 20.000 zł
  • NAGRODA W WYSOKOŚCI 500 ZŁ ZA WYBITNE WYKONANIE PIEŚNI - ZA WYBÓR PIEŚNI RICHARDA STRAUSSA
  • NAGRODA INSTYTUCJI PROMOCJI I UPOWSZECHNIANIA MUZYKI SILESIA W KATOWICACH W POSTACI ZAPROSZENIA  LAUREATÓW  KONKURSU ZAMIESZKAŁYCH W EUROPIE DO UDZIAŁU W KONCERTACH W RAMACH XXV MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MŁODYCH LAUREATÓW KONKURSÓW MUZYCZNYCH

Absolwentka, ukończonego z najwyższą oceną, Konserwatorium Muzycznego Benedetto Marcello w Wenecji. Od 2012 r. - studentka Uniwersytetu Muzyki i Sztuki w Wiedniu, gdzie jej profesorem jest Claudia Visca.

Śpiewaczka wystąpiła w weneckim Teatro La Fenice w ramach Festival Galuppi i Barock Festival Monteverdi Vivaldi, a także w 2013 r. w Schloß Theater Schönbrunn w Wiedniu w partii Cherubina w Weselu Figara Mozarta. W Wiedniu w tym samym roku zaśpiewała recital w ramach Beethoven Festival, zaś w 2014 wystąpiła z Webern Symphonie Orchestra pod batutą Leopolda Hagera w Radio Kultur Haus, wykonując Les Nuits d été op. 7 Hectora Berlioza.

Jest laureatką II nagrody w 20. International Singing Competition Ferruccio Tagliavini w austriackim Deutschlandsbergu z 2014 roku. W tym samym roku zdobyła także nagrodę dla najbardziej utalentowanego śpiewaka przyznaną przez Centre de Musique Baroque de Versailles na 5. International Singing Competitionfor Baroque OperaPietro Antonio Cesti w Innsbrucku.