ENG
FB

Adriana FERFECKA

Polska
sopran

Nagrody zdobyte w XVI Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari:

  • DRUGA NAGRODA W KATEGORII GŁOSÓW ŻEŃSKICH W WYSOKOŚCI 8.000 zł
  • NAGRODA W WYSOKOŚCI 2.500 ZŁ DLA NAJMŁODSZEJ FINALISTKI KONKURSU
  • NAGRODA INSTYTUCJI PROMOCJI I UPOWSZECHNIANIA MUZYKI SILESIA W KATOWICACH W POSTACI ZAPROSZENIA  LAUREATÓW  KONKURSU ZAMIESZKAŁYCH W EUROPIE DO UDZIAŁU W KONCERTACH W RAMACH XXV MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MŁODYCH LAUREATÓW KONKURSÓW MUZYCZNYCH 

Studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Jolanty Janucik.

Kreowała tytułową postać w operze Siostra Angelika Pucciniego m.in. na deskach Opera Nova w Bydgoszczy i Opery Kameralnej w Warszawie. Zaśpiewała partię solową podczas prawykonania opery Piotra Łopackiego w Warszawskiej Operze Kameralnej, a także partię solową w Ein Deutsches Requiem w UMCF w Warszawie. Wykonała sopranową partię w Requiem Mozarta pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Bierze udział w licznych festiwalach muzycznych na świecie m.in. w odbywającym się w Xiamen w Chinach „Polish Week Music Festival” oraz „Lied Forum” w Kassel w Niemczech.

Laureatka m.in.: II nagrody oraz nagrody dziennikarzy II Międzynarodowego Konkursu im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie-Zdroju, I nagrody w 20. International Singing Competition Ferruccio Tagliavini w austriackim Deutschlandsbergu (2014), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Le Grand Prix del Opera w Bukareszcie (2014), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie DEBUT w Bad Mergentheim (2014) oraz I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Ottavio Ziino w Rzymie (2014).

Stypendystka: prezydenta miasta Legnicy, fundacji Pawła Jurosa oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.