ENG
FB

Rebekah Rota

Niemcy

Dr Rebekah Rota (sopran) jest zastępcą dyrektora Opery  Badisches Staatstheater w Karlsruhe. Pochodzi z Kalifornii (USA). Uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych na University of Michigan, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Lorny Haywood, sopranistki, zdobywczyni nagrody Grammy.

Rebekah Rota ma ponad 25-letnie międzynarodowe doświadczenie teatralne w pracy na scenie i poza nią. W swojej karierze wokalnej zaśpiewała ponad 40 ról, od partii Blonde po Violettę i Mimì, w Théâtre des Champs-Élysées i Michigan Opera Theatre.

Jako reżyserka została wyróżniona za inscenizacje „Dziennika Anny Frank” na Międzynarodowym Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu oraz „Così fan tutte” w Operze w Michigan. Często prowadzi klasy mistrzowskie w Holenderskiej Narodowej Akademii Operowej, Akademii Operowej w Berlinie, Akademii im. Lotte Lehmann i wielu innych.

Przed objęciem stanowiska w Karlsruhe przez dwa i pół sezonu Rebekah Rota była reżyserką operową w Landesbühnen Sachsen Badisches Staatstheater.